Traditionel auktion
i Havnen
Ure /
Konsol-, kamin- og vægure
2 emner
2012/9081
Fransk empire kaminur af forgyldt bronze, urhus med skive af hvid emalje, flankeret af musicerende ungt par. Frankrig, ca. 1815-20. H. 40. B. 35. D. 12.
Vurdering :
12.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK -
893/313
Stort fransk kamingarniture af forgyldt bronze bronze. 19. årh.s slutning. Kaminur H. 65. D. 73. D. 21. Stager H. 50. B. 30. D. 22. (3)
Vurdering :
40.000–60.000 DKK Hammerslag:
95.000 DKK