Traditionel auktion
i Havnen
Moderne møbler
2121/1013
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
22.000 DKK -
2046/702
Jacob Kjær: Et par usædvanlige kubeformede skamler, base finéret med riopalisander. Betrukket med hvid lammepels. (2)
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2032/712
Julian Mayor: "Impression Chair". Et par skulpturelle armstole af udskåret og delvis sortlakeret krydsfinér. (2)
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2032/694
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
17.500 DKK -
2032/706
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2032/519
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
32.000 DKK -
895/894
Frits Henningsen: Fritstående tre-pers. sofa med stel af cubamahogni. Betrukket med patineret brunt skind. L. 240.
Vurdering :
30.000 DKK Ikke solgt
2023/516
Vurdering :
40.000 DKK Hammerslag:
70.000 DKK -
2020/925
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2016/820
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2015/538
Vurdering :
50.000 DKK Hammerslag:
40.000 DKK -
2014/519
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK