Traditionel auktion
på Baltikavej
Ældre møbler
3 emner
2116/95
Et sæt på 12 norditalienske senempire stole af mahogni, uskåret med ornamentik. 19. årh.s midte. (12)
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
13.500 DKK -
2040/383
Victoriansk credenz af indlagt rodtræ, ibenholt og sortmalet træ. England, 19. årh.s slutning. H. 104. B. 165. D. 48.
Vurdering :
12.000 DKK Ikke solgt
2039/113
Fransk Louis XV kommode af nøddetræ med beslag af bronze. Languedoc. 18. årh.s midte. H. 87. B. 129. D. 68.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Ikke solgt