Traditionel auktion
i Havnen
Moderne grafik
2151/822
Pierre Bonnard: "La Toilette Assise", 1925. Sign. Bonnard. Litografi. Lysmål 42,5 x 30.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
2121/549
Pablo Picasso: Figurkomposition. Stempel sign. Picasso 13.3.71, 44/50. Radering. Lysmål 43 x 57. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
14.000 DKK -
2106/501
Andy Warhol, efter: "Marilyn Monroe". Komplet sæt af ti serigrafier i farver. Udgivet af Sunday B. Morning. Bladstørrelse 91 x 91. Uindrammet. (10)
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
30.000 DKK -
2021/529
Maurice Estève: "Grisande", 1966. Sign. Estéve, 75/100. Litografi i farver. Lysmål 67 x 51.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2014/533
Damien Hirst: "Beautiful Exotic Stretching Etchy Spinning Void Etching" fra "Stütz Mappe". Sign. Damien Hirst, 46/50 samt i trykket Damien Hirst 95.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
18.000 DKK