Traditionel auktion
i Bredgade
Møbler og varia samt Avening Court, del II
899/1087
Frankrig, 19. årh.: Et sæt på fire franske lampetter af forgyldt bronze, hver med fire svungne lysarme. (4)
Vurdering :
40.000–60.000 DKK Hammerslag:
40.000 DKK -
896/203
Gustaviansk prismekrone. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 100. Diam. 79.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
28.000 DKK -
896/198
Claude Galle: Empire kaminur af porfyr og forgyldt bronze. Sign. Galle, rue Vivienne 9. Paris, 19. årh.s begyndelse. H. 52. B. 30. D. 19.
Vurdering :
60.000 DKK Ikke solgt
896/196
Et par russiske konsoller af mahogni. Skt. Petersborg efter model af Heinrich Gamb. 20. årh. H. 83. B. 110. D. 48. (2)
Vurdering :
40.000–60.000 DKK Hammerslag:
30.000 DKK