Traditionel auktion
i Bredgade
Moderne malerier
Malerier, skulpturer og grafik
2123/531
Paul Wunderlich: Uden titel. Sign. på bagsiden Paul Wunderlich 67, 3/10. Olie på lærred. 65 x 53.
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK -
895/668
Anton Rooskens: Totemfigur. Sign. Rooskens 74. Gouache på papir. Bladstørrelse 63 x 41.
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
24.000 DKK -
895/662
Jacques Doucet: "Nuit oblitérée", 1988. Sign. Doucet samt på bagsiden Jacques Doucet med titel. Olie på lærred. Diam. 150.
Vurdering :
50.000–60.000 DKK Ikke solgt
895/652
John Kørner: "Slut". Sign. på bagsiden J. Kørner 96. Akryl på lærred. 60 x 200. Uindrammet.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Hammerslag:
18.000 DKK