Traditionel auktion
i Bredgade
Ure
Varia, møbler og tæpper
895/276
Portefaix: Fransk kaminur af forgyldt og patineret bronze. Sign. á Paris. 19. årh.s begyndelse. H. 38. B. 26. D. 11.
Vurdering :
70.000 DKK Hammerslag:
75.000 DKK -
895/255
François Ageron: Stort fransk Louis XV konsolur af forgyldt bronze og egetræ. Skive og urværk sign. François Ageron. 18. årh.s midte. H. 139. B. 44. D. 24.
Vurdering :
40.000 DKK Ikke solgt
895/251
Stort cartelur af forgyldt bronze. Sign. Bertoul a Paris. 19. årh.s midte. H. 98. B. 60.
Vurdering :
50.000 DKK Ikke solgt
895/247
Stort fransk kaminur. Régence stil, 19. årh.s anden halvdel. H. 130. B. 52. D. 21.
Vurdering :
35.000 DKK Ikke solgt