Traditionel auktion
Ældre møbler
Selected
2040/383
Victoriansk credenz af indlagt rodtræ, ibenholt og sortmalet træ. England, 19. årh.s slutning. H. 104. B. 165. D. 48.
Vurdering :
12.000 DKK Ikke solgt
2039/113
Fransk Louis XV kommode af nøddetræ med beslag af bronze. Languedoc. 18. årh.s midte. H. 87. B. 129. D. 68.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Ikke solgt
2031/348
Fransk prismekrone med bjergkrystal og burformet stel af forgyldt bronze. Louis XV form, 19. årh.s midte. H. 74. Diam. 48
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
12.500 DKK -
2026/9097
Fransk prismekrone med bjergkrystal. Louis XV form, 19. årh.s midte. H. 74. Diam. 48.
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK -
2026/9012
Claude Leclerc: Fransk Louis XVI møblement af forgyldt træ. Sign. C. Leclerc. Frankrig, c. 1790. Sofa L. 180. (7)
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
18.500 DKK -
2026/9008
Svensk prismekrone med burformet stel af messing, behængt med prismer, otte lysarme samt indvendig elektrisk lys. Rokoko form, 19. årh. H. 90. Diam. 55.
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK