Traditionel auktion
i Bredgade
Ældre møbler
Selected
2 emner
2031/348
Fransk prismekrone med bjergkrystal og burformet stel af forgyldt bronze. Louis XV form, 19. årh.s midte. H. 74. Diam. 48
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
12.500 DKK -
2026/9097
Fransk prismekrone med bjergkrystal. Louis XV form, 19. årh.s midte. H. 74. Diam. 48.
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK