Traditionel auktion
i Bredgade
Moderne malerier /
Samtidskunst
Malerier, skulpturer og grafik
900/493
We Are The Painters, Nicolas Beaumelle; Aurélien Porte: "She looks like a Mountain", 2012. Sign. på bagsiden på etiket. Mixed media på papir. 50 x 67 x 3
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
893/822
Jiri David: "Uncertainty", 1991. Sign. på bagsiden samt titel og årstal. Olie på lærred. 115 x 90.
Vurdering :
20.000–30.000 DKK Hammerslag:
16.000 DKK -
893/775
Ole Ahlberg: "The Fan". Sign. Ahlberg 05. Olie på lærred. 73 x 60.
Vurdering :
50.000–60.000 DKK Hammerslag:
75.000 DKK