Traditionel auktion
Møbler, tæpper og varia
181 emner
893/192
Fritstående fransk konsol af forgyldt træ med plade af hvid marmor. Louis XIV form, 19. årh.s slutning. H. 79. L. 150. B. 85.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK -
893/187
Böhmisk barok glaskrone. 18. årh.s begyndelse med komplimenterede dele. H. 105. Diam. 75.
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
26.000 DKK