En samling Margretebægre af delvis forgyldt sølv. K.C. og C.C. Hermann, Edv. Andersen, Heimbürger og A. Michelsen. København, 20. årh. H. 2,5-12,5 cm. (9)
Vurdering : 15.000–20.000 DKK
Hammerslag: 40.000 DKK