Traditionel auktion
i Havnen
Ældre malerier, møbler og varia
2051/8132
Et sæt på tre franske biblioteksbuster af patineret bronze, hver på søjle af hvid marmor. 18. årh.s slutning. H. 29. (3)
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
2020/168
Dansk maler, ca. 1800: Portræt af Birgitte Marie Mazar de la Garde (1757-1846). Usigneret. Pastel på papir. Lysmål 30 x 23. Empireramme.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2020/154
Christian Hornemann: Portræt af Jørgen Herman Konrad (1794-1876). Sign. på bagsiden. Pastel på papir. Lysmål 34 x 27. Empireramme.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK