Traditionel auktion
i Havnen
Ældre malerier, møbler og varia
2027/7
Thorald Læssøe: Parti fra den romerske campagne. Sign. Thorald Læssøe Roma 1856. Olie på lærred. 68 x 97.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Ikke solgt
2016/262
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2016/47
Italiensk konsol af forgyldt og bemalet træ, nedfældet plade af marmor grå. Louis XVI stil, 19. årh. H. 92. B. 108. D. 53.
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2016/35
Sengustaviansk konsol af forgyldt træ med plade af hvid marmor. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 88. B. 97. D. 47.
Vurdering :
12.000 DKK Ikke solgt
2016/4
Harald Jerichau: Landskab fra den romerske campagne. Sign. monogram. Olie på lærred.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
17.500 DKK