Traditionel auktion
Moderne malerier
Moderne kunst og design
3 emner
2204/547
Louis Cane: Uden titel. Sign. Cane 1990. Olie på lærred. 123 x 162.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
12.500 DKK -
2031/760
Cundo Bermudez: Komposition med par. Sign. Cundo Bermudez. Akvarel og pen på papir. Lysmål 27 x 19.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2021/700
Flemming Rosenfalck: "Skæve firkanter i rekler", 1957. Sign. med titel og datering på bagsiden. Relief af bemalet træ. 75 x 49 x 6.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK