Traditionel auktion
i Havnen
Moderne kunst og design
2204/547
Louis Cane: Uden titel. Sign. Cane 1990. Olie på lærred. 123 x 162.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
12.500 DKK -
2151/822
Pierre Bonnard: "La Toilette Assise", 1925. Sign. Bonnard. Litografi. Lysmål 42,5 x 30.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
2121/1013
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
22.000 DKK -
2031/760
Cundo Bermudez: Komposition med par. Sign. Cundo Bermudez. Akvarel og pen på papir. Lysmål 27 x 19.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2021/711
Kristian von Hornsleth: "Chance Operations", 2001-2002. Fire unikke skulpturer i forskelligt materiale. (4)
Vurdering :
40.000–50.000 DKK Ikke solgt
2021/700
Flemming Rosenfalck: "Skæve firkanter i rekler", 1957. Sign. med titel og datering på bagsiden. Relief af bemalet træ. 75 x 49 x 6.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2021/529
Maurice Estève: "Grisande", 1966. Sign. Estéve, 75/100. Litografi i farver. Lysmål 67 x 51.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK