Traditionel auktion
i Havnen
Ældre malerier, møbler og varia
2 emner
2027/7
Thorald Læssøe: Parti fra den romerske campagne. Sign. Thorald Læssøe Roma 1856. Olie på lærred. 68 x 97.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Ikke solgt
2021/1
Carl Anton Saabye: "Nørre Vosborg ved Nissum Fjord", med bønder på vej hjem fra marken. Sign. C. Saabye 48. Olie på lærred. 63 x 95.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
29.000 DKK