Traditionel auktion
i Havnen
Ældre malerier, møbler og varia
2 emner
2017/13
Louis Auguste Francois Aumont: Kunstnerens selvportræt som 18-årig. Usigneret. Olie på lærred. 20 x 15,5.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK -
2017/1
Jens Juel og værksted, ca. 1790: Portræt af Jacob August Maribo (1783-1858) som barn. Usigneret. Olie på lærred. 100 x 77.
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
55.000 DKK