Janus la Cour: En stille dag ved en sø. Sign. J. La Cour med utydelig datering. Olie på plade. 25,5 x 29.
Vurdering : 8.000 DKK
Hammerslag: 5.000 DKK
Janus la Cour: "Enebærbuske". Sign. J. la C. 21. juni 1879. Olie på lærred. 45 x 56.
Vurdering : 12.000 DKK