Samtidskunst
Malerier, skulpturer og grafik
906/454
Bjarne Melgaard: Uden titel, 2004. Usign. Olie på lærred. 200 x 300. Uindrammet.
Vurdering :
80.000–100.000 DKK Hammerslag:
120.000 DKK -
900/486
Lars Tygesen: Uden titel, 2007. Usign. Collage og olie på lærred i to dele. Samlet 250 x 250. Uindrammet.
Vurdering :
50.000–60.000 DKK Hammerslag:
40.000 DKK -
900/473
John Kørner: "Museum", 2004. Usign. Polykromt dekoreret keramik. H. 50 W. 23 D. 20
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Hammerslag:
24.000 DKK -
900/465
Eske Kath: "Vertical Transport", 2005. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på denim. 160 x 120. Uindrammet.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK Hammerslag:
55.000 DKK