Martin Bigum: Ni studier til H. C. Andersens "Skyggen". Alle sign. Martin Bigum, hhv. 96 og 97. Akvarel og tusch på papir. Bladstørrelser 29,5 x 21. (9)
Vurdering : 50.000–60.000 DKK