Contemporary 903
i Bredgade
Moderne malerier /
Nutidskunst
Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon
903/500
John Kørner: "Sovende partner", 1999. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Akryl på lærred. 160 x 140. Uindrammet.
Vurdering :
80.000–100.000 DKK Hammerslag:
70.000 DKK -
903/499
Michael Kvium: Stående figur. Sign. Kvium 99. Kul på papir. Bladstørrelse 140 x 112.
Vurdering :
100.000–125.000 DKK Hammerslag:
80.000 DKK -
903/482
Lars Nørgård: "Kemisk bryllup". Sign. på bagsiden Lars Nørgård oktober 2003. Akryl og olie på lærred. 230 x 230. Uindrammet.
Vurdering :
60.000–70.000 DKK Hammerslag:
50.000 DKK