Nils Erik Gjerdevik Collection 1738
Moderne skulpturer
Moderne kunst og design
3 emner
1905/812
Hans Pauli Olsen: Stol. Usign. Skulptur af sortmalet gips. H. 70.
Vurdering :
1.000–1.500 DKK Hammerslag:
600 DKK -
1808/595
Mariele Neudecker: "Mountain", 1996/7. Sign. Mariele Neudecker, 5/7. Skulptur af gips og uld. H. 26.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.700 DKK -
1808/592
Niels Hansen Jacobsen: "Dryaden". Usign. Skulptur af glaseret lertøj. H. 18.
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
9.000 DKK