Nils Erik Gjerdevik Collection 1738
Moderne malerier
Moderne kunst og design
1825/547
Christina Malbek: "At The Moat", 2004. Sign. og betitlet på bagsiden. Olie på lærred. 200 x 300.
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
1808/697
Chris Finley: "Diaper Genie Vampire Mix", 2001. Sign. på bagsiden. Betegnet på bagsiden. Emalje på lærred monteret på plade. 61 x 61.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
1808/591
Johan Nobell: Komposition. Usign. Betegnet på bagsiden. Olie på lærred. 35,5 x 90.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
1808/602
Jesper Fabricius: Abstrakt komposition, 2002-03. Sign. på bagsiden samt årstal. Olie på lærred. 100 x 80.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
1808/594
Kristofer Hultenberg: Komposition. Usign. Mixed media på plade. Lysmål 29 x 39.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
1808/590
Johan Nobell: Komposition, 1998. Usign. Betegnet på bagsiden. Olie på lærred. 35 x 70. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–5.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK -
1808/587
Christian Vind: Uden titel. Sign. på bagsiden Christian Vind, Paris 2003. Olie på lærred. 38 x 46.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.200 DKK