Nils Erik Gjerdevik Collection 1738
Moderne grafik
Moderne kunst og design
1808/585
Kaspar Bonnén: Komposition. Usign. Print. Lysmål 64 x 80.
Vurdering :
1.500 DKK Hammerslag:
850 DKK -
1738/643
Kaspar Bonnén: Komposition. Usign. Print. Lysmål 71 x 58.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
1738/641
Arthur Köpcke: "From Inside". Sign. A. Köpcke, 33/95. Serigrafi. Bladstørrelse 62 x 38.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK -
1738/640
William Joseph Anastasi: "Jude", 1988. Sign. William Anastasi, 43/80. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 x 56.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK -
1738/542
Arthur Köpcke: "From outside". Sign. A. Köpcke, 33/95. Serigrafi. Bladstørrelse 62 x 48.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.700 DKK