Erik Hoppe: Sommerdag i Søndermarken. Sign. Hoppe. Olie på lærred. 54 x 65.
Vurdering : 12.000 DKK
Hammerslag: 7.500 DKK
Jens Søndergaard: "To siddende kvinder", 1955. Sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 121 x 90.
Vurdering : 15.000 DKK
Hammerslag: 14.500 DKK