Auktion 873
i Aarhus
Ældre malerier
2 emner
873/82
Bertha Wegmann: En lille pige med en kurv gående i skovbrynet. Sign. B. Wegmann, Paris 80. Olie på lærred. 62 x 45.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Hammerslag:
40.000 DKK -
873/4
J. L. Lund: Kunstnerens selvportræt i en alder af 50 år. Sign. på etiket på blændrammen. Olie på lærred. 45 x 40.
Vurdering :
30.000–50.000 DKK Hammerslag:
100.000 DKK