Auktion 873
på Baltikavej
Fotos
1806/6510
Ebbe Stub Wittrup: "Presumed Reality #5". 2006. Ed. AP II. C-print. usign. Indrammet. 90 x 130 cm. (U.N.)
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
11.500 DKK -
1747/6532
Beat Streuli: "Kwangju 95". Ed. 1/3. C-print signed Streuli 1996 on verso of frame. Visible size 39 x 57 cm.
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt
1747/6512
Nobuyoshi Araki: Tre kompositioner fra serien "Polanographs", 2003-04. Sign. Araki på bagsiderne. Polaroid fotos. Hver 10,8 x 8,9. (3)
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
873/958
Nicolai Howalt, Trine Søndergaard: "Dying Birds no V + IX", 2007-2009. Signeret N. Howalt and T. Søndergaard A.P. 1 og 12/18 + 2 A.P. på bagsiderne.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
16.000 DKK