Auktion 873
i Bredgade
Moderne malerier /
Samtidskunst
Malerier, grafik, fotografier
2 emner
877/799
Trine Boesen: "Adventures in Wonderland", 2005. Sign., dateret og betitlet på bagsiden. Akryl på lærred. 190 x 195. Uindrammet. (5926)
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.000 DKK -
877/798
Kirstine Roepstorff: Uden titel, ca. 2008-09. Usign. Mixed media collage og avisudklip monteret på stofbeklædt plade. 183 x 113 x 9 i kasse-ramme. (01-0747).
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.000 DKK