Auktion 873
Moderne malerier /
Nutidskunst
Malerier, skulpturer, fotografier
3 emner
877/698
Erró (Gudmundur Gudmundsson): "Minerva". Sign. på bagsiden Erro 1982. Olie på lærred. 100 x 61
Vurdering :
100.000–125.000 DKK Hammerslag:
85.000 DKK -
877/683
Gunnar Aagaard Andersen: "Billeder med margin og æseløre". På blændrammen stemplet Gunnar Aagaard Andersen 1971 og attesteret Grete Aagaard Andersen (- 3)
Vurdering :
60.000–75.000 DKK Hammerslag:
50.000 DKK -
877/681
Poul Gernes: Kvadratbillede. Usign. Lakfarve på masonit. 91 x 91.
Vurdering :
60.000–75.000 DKK Ikke solgt