Auktion 873
Moderne malerier
Malerier & grafik
1817/539
Peter Louis-Jensen: Uden titel. Sign. på bagsiden P. Louis-Jensen 98. Mixed media på lærred. 65 x 65.
Vurdering :
15.000 DKK Ikke solgt
1817/507
Peter Louis-Jensen: Uden titel, ca. 1995. Usign. Mixed media på masonit. 122 x 103.
Vurdering :
25.000 DKK Ikke solgt
1810/525
Djavad Mirdjavadov: "Mother and Child", 1988. Sign. monogram. Olie på tre lærreder. 150 x 100.
Vurdering :
20.000 DKK Ikke solgt
876/1476
Armando: Uden titel, 1958. Sign. på bagsiden Armando Westende 7 II Amsterdam-C, 5/58. Olie på plade. 122 x 91.
Vurdering :
50.000 DKK Ikke solgt
876/1474
Hsiao Chin: Uden titel, 1980'erne. Sign. i tusch og blyant. Mixed media på papir. Bladstørrelse 70 x 54.
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
26.000 DKK -
876/1473
Hsiao Chin: Uden titel. Sign. samt med kunstnerens stempler. Mixed media på papir. Lysmål 27 x 35.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
10.000 DKK -
876/1394
Kurt Trampedach: ''Karina'' - "Evigt er kun det tabte". Sign. Trampedach 2005. Olie på papir monteret på lærred. 40 x 30
Vurdering :
35.000 DKK Hammerslag:
30.000 DKK -
876/1393
Kurt Trampedach: Kvindeansigt. Sign. Trampedach 2004. Olie på papir monteret på lærred. 30 x 40
Vurdering :
35.000 DKK Hammerslag:
32.000 DKK