Auktion 873
Moderne malerier /
CoBrA
Malerier & skulpturer
2 emner
876/1279
Asger Jorn: ”Kompositionsudkast”, 1952. Sign. på bagsiden Asger Jorn, Kompositionsudkast. Olie på masonit. 25 x 36.
Vurdering :
150.000–200.000 DKK Hammerslag:
130.000 DKK -
876/1269
Asger Jorn: "Brudflader". Sign. Jorn 63. Akvarel og gouache på papir. Lysmål 45 x 30
Vurdering :
60.000–75.000 DKK Hammerslag:
50.000 DKK