'La Victoire de Napoleon': Stort fransk kaminur af forgyldt og patineret bronze. Paris, 19. årh.s midte. H. 100. B. 58. D. 28.
Vurdering : 40.000–50.000 DKK
Hammerslag: 32.000 DKK