Auktion 873
Moderne kunst og design
2 emner
1815/805
Axel Einar Hjorth: "SVEA". Skab af bejdset birk, sortlakeret top samt base. Udført hos hos Nordiska Kompaniet.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK -
1810/525
Djavad Mirdjavadov: "Mother and Child", 1988. Sign. monogram. Olie på tre lærreder. 150 x 100.
Vurdering :
20.000 DKK Ikke solgt