Auktion 873
i Havnen
Ældre malerier
Ældre malerier og møbler
2 emner
1806/126
Hermania Neergaard: Sommerblomster og hvedeaks på en karm. Sign. H. Neergaard 1837. Olie på lærred. 18 x 28.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
12.500 DKK -
1806/13
O. A. Hermansen: "Forår". Opstilling med blomster i en vase på et bord. Sign. monogram 1887. Olie på lærred. 86 x 64.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
14.500 DKK