Auktion 873
Moderne malerier /
Nutidskunst
Moderne kunst og design
2 emner
1808/745
Ole Schwalbe: "Neon blå", 1987. Sign. med titel og årstal på bagsiden . Olie på lærred. 92 x 83.
Vurdering :
12.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
1808/576
Gun Gordillo: "Struktur", 1982. Sign. på bagsiden Gun Gordillo 82. Relief, mixed media. 80 x 49.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK