Auktion 873
Moderne kunst og design
3 emner
1808/744
Erik Hoppe: Sommerdag i Søndermarken. Sign. Hoppe. Olie på lærred. 54 x 65.
Vurdering :
12.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
1808/745
Ole Schwalbe: "Neon blå", 1987. Sign. med titel og årstal på bagsiden . Olie på lærred. 92 x 83.
Vurdering :
12.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
1805/709
Jens Søndergaard: "To siddende kvinder", 1955. Sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 121 x 90.
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
14.500 DKK