Auktion 873
i Bredgade
Moderne grafik /
Nutidskunst
Malerier & skulpturer
2 emner
873/702
Andy Warhol: "Hans Christian Andersen". Nummereret . Screenprint on Lenox Museum Board. 96,5 x 96,5. (4)
Vurdering :
200.000 DKK Hammerslag:
180.000 DKK -
873/701
Andy Warhol: "Mao", 1972. Sign. på bagsiden Andy Warhol, stemplet 185/250. Trykt hos Styria Studio Inc. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 91 x 91.
Vurdering :
250.000–300.000 DKK Hammerslag:
250.000 DKK