Auktion 873
i Havnen
Ældre malerier
Ældre malerier og møbler
2 emner
1806/126
Hermania Neergaard: Sommerblomster og hvedeaks på en karm. Sign. H. Neergaard 1837. Olie på lærred. 18 x 28.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
12.500 DKK -
1744/33
Peter Hansen: Parti fra Faaborg med en ung pige, som fodrer gæs. Sign. P. H. 1907. Olie på lærred. 82 x 120.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
14.000 DKK