Auktion 873
Moderne malerier /
Nutidskunst
Moderne kunst og design
2 emner
1744/537
Hans Henrik Lerfeldt: "Guvernanten". Sign. på bagsiden Hans Henrik Lerfeldt 1972-74. Olie på lærred. 65 x 54.
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
15.500 DKK -
1744/527
Kai Lindemann: "Havana", Vence 1994. Sign. Lindemann samt sign. på bagsiden med titel og årstal. Olie på lærred. 195 x 130.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK