Auktion 873
Ældre malerier og møbler
2 emner
1751/113
Jan Toorop: "Koptische vrouw". Sign. J. Toorop teekening. Blyant på papir. Bladstørrelse 54 x 43. Uindrammet.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
14.000 DKK -
1751/96
Thorald Læssøe: Parti fra Rom med Villa Borghese set fra Villa Medici. Sign. Thorald Læssøe Roma 1856. Olie på lærred. 44 x 56.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK