Auktion 873
i Havnen
Ældre malerier og møbler
1804/225
JOHAN Martin Berg: Svensk empire spejl af forgyldt træ. Göteborgs hallstempel og etiket fra 'Johan Martin Berg'. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 190. B. 82.
Vurdering :
8.000 DKK Ikke solgt
1743/201
Signeret helsilke Hereke tæppe, Tyrkiet. Nichedesign med elegante slyngede grene på rød bund. Ca. 1 mio. kn. pr. m2. 162 x 123.
Vurdering :
15.000 DKK Ikke solgt
1743/13
Helga Ancher: Ved spinderokken. Sign. monogram. Olie på lærred. 50 x 35.
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK