Auktion 873
i Havnen
Varia (udskudt)
2 emner
1747/1620
Dent, London: "Congreve Rolling Ball Clock". Bordur af mærket Dent. England, 1970'erne. H. 34. W. 36,5. D. 24,5.
Vurdering :
20.000 DKK Hammerslag:
14.500 DKK -
1743/1505
Et par Empire kandelabre af forgyldt og patineret bronze hver med klassiske kvinde holdende tre lysarme. 19. årh.s begyndelse. H. 45. (2)
Vurdering :
20.000 DKK Ikke solgt