Auktion 872
i Havnen
Moderne malerier /
Nutidskunst
2148/539
Arne Haugen Sørensen: Figur, 1980erne.Sign. A.H.S. Glasmosaik. 40 x 50.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
1736/655
Sven Dalsgaard: "Opskrift (Flæsk)", 1978. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. Mixed media på træplade. 60 x 60.
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
4.800 DKK -
1732/505
Arne Haugen Sørensen: "Dem der flytter sig med solen". Sign. på bagsiden Arne Haugen Sørensen 63 med titel. Olie på lærred. 92 x 65
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK -
1731/533
Anders Moseholm: "The View.com", 2013. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. Olie på aluminium. 123 x 245.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
16.500 DKK