Auktion 872
Moderne malerier /
Samtidskunst
Malerier, grafik, fotografier
877/854
Dearraindrop: "Parrothead". Sign. på bagsiden Dearraindrop 4/2006. Olie på lærred med påmonterede applikationer farvet træ. 61 x 46. Uindrammet.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.000 DKK -
877/852
Richard Colman: "Gold Floor". Sign. RTC SF.06. 2008. Olie på plade. 76 x 61. Uindrammet.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
14.000 DKK -
877/805
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
13.000 DKK