Auktion 872
Moderne malerier /
Nutidskunst
Malerier, grafik, fotografier
2 emner
877/842
Daniel Spoerri: Uden titel. Sign. på bagsiden Daniel Spoerri 77 med diverse stempler. Assemblage med malerklud på træ. 50 x 50.
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
12.000 DKK -
877/828
Svend Wiig Hansen: "Torso". Sign. SWH 58 samt på bagsiden med titel og årstal. Olie på lærred. 180 x 134
Vurdering :
60.000–80.000 DKK Hammerslag:
55.000 DKK