Auktion 872
Ældre malerier
Russisk
1809/107
Ivan Koznic Makarov: Portræt af Storfyrstinde Xenia Alexandrovna (1875-1960). Studie. Sign. Makarov 1882 (med kyrilliske bogstaver). Olie på lærred. 51 x 44.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
1749/8582
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Ikke solgt
1749/8544
Lev Kamenev, tilskrevet: Sommerdag i en russisk landsby. Betegnet Kamenev (med kyrilliske bogstaver). Olie på malepap. 35 x 47 cm.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
14.000 DKK