Auktion 872
Moderne malerier /
Samtidskunst
Malerier og grafik
2208/633
Tony Swain: Uden titel. Sign. på bagsiden Tony Swain 02. Akvarel og mixed media på papir. Bladstørrelse 17 x 13.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
877/854
Dearraindrop: "Parrothead". Sign. på bagsiden Dearraindrop 4/2006. Olie på lærred med påmonterede applikationer farvet træ. 61 x 46. Uindrammet.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
10.000 DKK -
877/852
Richard Colman: "Gold Floor". Sign. RTC SF.06. 2008. Olie på plade. 76 x 61. Uindrammet.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
14.000 DKK -
877/805
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
13.000 DKK -
873/778
Kasper Sonne: "The Construction of Crises No. 2", 2008. Usign. Glas og spejl folie. 100 x 100
Vurdering :
25.000 DKK Hammerslag:
21.000 DKK -
872/1067
Kaspar Bonnén: Interiør, 2003. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 115 x 115.
Vurdering :
25.000 DKK Hammerslag:
27.000 DKK -
872/1065
Lars Tygesen: Untitled (Karet). Sign. på bagsiden Lars Tygesen Nov. 06. Olie på lærred. 90 x 120. Uindrammet.
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
20.000 DKK -
872/1041
Peter Martensen: Stående model. Sign. PM 73. Olie på plade. 61 x 40.
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
16.000 DKK