Auktion 872
Ældre malerier
Malerier og tegninger
121 emner
872/2
Carl Locher: Sommerdag med store skibe ud for kysten. Sign. Carl Locher Skagen 1910. Olie på lærred. 41 x 57.
Vurdering :
20.000–30.000 DKK Hammerslag:
25.000 DKK -
872/1
Michael Ancher: Strandparti med strikkende fiskerkone i solen. Sign. M. A. 20. Olie på træ. 60 x 40.
Vurdering :
40.000 DKK Ikke solgt