Auktion 872
i Havnen
Moderne malerier
Moderne kunst og design
2 emner
1732/529
Peter Frie: Landskab. Sign. monogram. Olie på lærred. 50 x 100
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
14.000 DKK -
1732/505
Arne Haugen Sørensen: "Dem der flytter sig med solen". Sign. på bagsiden Arne Haugen Sørensen 63 med titel. Olie på lærred. 92 x 65
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK